Almanya Vize İşlemleri

Almanya Vize İşlemleri

ALMANYA AİLE BİRLEŞİMİ VE UZUN SÜRELİ İKAMETLER İÇİN VİZE BAŞVURUSU

Altın Geçit Yabancı Dil Kursu olarak aşağıda detaylı bir şekilde yazdığımız işlemleri sizin için biz yapmaktayız.

Vize şeklinde ikamet izni başvurusu sizin için yetkili dış temsilciliğimize şahsen ibraz edilmeli. Almanya`da kalıcı ikamete yönelik vize başvurularında çocuklar da, kaç yaşında olursa olsunlar (bebekler de) şahsen bulunmalı.
Vize Bölümlerine başvuruda bulunmadan önce 27.08.2012 tarihi itibariyle 0850 460 84 93(444VIZE) (yurtdışından 0090850 460 84 93) numaralı telefondan iDATA firmasından randevu alınması gerekmektedir.
Randevu ücreti 5 Avro`dur. Kredi kartıyla veya öncesinde Yapı Kredi Bankası Elmadağ Şubesi Şube Kodu: 124 Hesap No : 90643075 No'lu hesaba yatırmak suretiyle ödeme yapılabilir. Ödeme şekline göre ilgili banka tarafından belirlenen ilave ücretler alınabilmekte. Alternatif olarak iDATA firmasının bürolarından da randevu alınabilir.
Başvuru formları Büyükelçilik ve Başkonsolosluklardan temin edilebilir. Başvuru formları ücretsizdir. Bu formları ayrıca Büyükelçiliğin www.ankara.diplo.de, İstanbul Başkonsolosluğu`nun www.istanbul.diplo.de ve İzmir Başkonsolosluğu`nun www.izmir.diplo.de adresli internet sayfalarından da indirebilirsiniz. Bu sayfalarda başkaca ayrıntılı bilgi ve bilgi notu da bulabilirsiniz.
Sadece gerekli belgelerle birlikte ibraz edilen eksiksiz doldurulmuş vize başvuru formları işleme
alınabilecektir. Eksik başvuruların işleme alınması mümkün değildir ve bu durumda yeni bir randevu alınması gerekecektir.